Jak odpowiednio wybrać talerzyki deserowe do wnętrza?

Savoir vivre wymaga, aby ciasta oraz torty podawać na odpowiednich do tego talerzykach. Nieważne czy jest to oficjalne przyjęcie, czy po prostu spotkanie na kawę i ciasto. W dzisiejszych czasach dobry serwis obiadowy wraz z deserowym to podstawa każdego domu. Ładne podanie deseru sprawi, że jego jedzenie będzie jeszcze przyjemniejsze niż zwykle. Małe talerzyki deserowe to must have każdej kuchni czy jadalni, dlatego ich wybór powinien być przemyślany i wcześniej zaplanowany. Serwis deserowy koniecznie musi pasować do reszty zastawy oraz do aranżacji wnętrza. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zalety talerzyków deserowych oraz do jakich aranżacji wnętrz pasują.

Zalety talerzyków deserowych


Jak już wcześniej było wspomniane talerzyki deserowe stanowią obowiązkowy element każdej zastawy stołowej. Podanie tortu czy ciasta na nietypowym lub eleganckim talerzyku sprawi, że będzie on smakował jeszcze lepiej! Talerze deserowe kwadratowe charakteryzują się nieograniczonym designem – mogą być zdobione motywem kwiatowym, na przykład różami, tulipanami, magnoliami, ale również gałązkami. Oczywiście znajdą się też talerzyki klasyczne – sporo osób woli postawić na prostotę. Wśród wielu ofert stron internetowych i stacjonarnych kwadratowe talerzyki deserowe będą w kolorze śnieżnobiałym czy beżowym, ale też czarnym lub jaskrawo czerwonym. Bez zwątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jest z materiałem – od preferencji klienta zależy, jakie tworzywo wybierze. Może to być przykładowo szkło lub porcelana. Warto zdecydowanie postawić na jakość talerzyków deserowych, aby posłużyły nam wiele lat.

Do jakich aranżacji wnętrz najbardziej pasują talerzyki deserowe?


Talerzyki deserowe (zobacz takie modele) ze względu na swoją różnorodność są bardzo uniwersalne. Na pewno idealnie wpasują się do pomieszczeń w stylu klasycznym. Do tego stylu warto zakupić talerzyki deserowe pasujące do posiadanego zestawu stołowego, aby nic się ze sobą nie „gryzło”. Do stylu nowoczesnego idealnie pasować będą talerzyki deserowe o nietypowych kształtach, które będą się wyróżniać na przykład: owalny trójkąt lub kwadrat. Talerzyki, które są pozbawione jakichkolwiek zdobień czy dekoracji bardzo dobrze wpasują się do pomieszczeń w stylu minimalistycznym. Natomiast talerzyki z motywem łąki oraz kwiatów nadają się do pokoju, który jest urządzony w stylu rustykalnym.

Comments are closed.