Czy stosować w ogrodzie nawozy dolistne?

 Każdy ogrodnik chciałby, żeby jego uprawy rozwijały się dobrze, w swoim tempie, bez widocznych zmian chorobowych. Warto zadbać o to, żeby rośliny miały dobry dostęp do wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, witamin i minerałów. Niezbędne mogą okazać się produkty specjalistyczne, takie jak nawozy dolistne. Warto je stosować z kilku powodów, przez to, że produkt wchłania się w liściach, można mieć pewność, że ich przepływ będzie na dobrym poziomie.

Kiedy najczęściej sięga się po nawozy dolistne w ogrodzie?

 Dobry ogrodnik zauważy, kiedy roślina potrzebuje dodatkowych witamin i minerałów. Takie dokarmianie rośliny jest niezwykle ważne, pozwala na uniknięcie przyszłych problemów z plonami. Nawozy dolistne mogą występować w różnych postaciach, najczęściej stosuje się łatwy do rozrobienia płyn, bogaty w składniki pokarmowe, sprawdź na tej stronie. Najczęściej można w nich zauważyć: fosfor, mangan i cynk. Takie produkty mają różne:

  • stężenia, warto je dobrać do potrzeb danej rośliny,
  • opakowania, większe produkty przydadzą się, gdy uprawy są duże,
  • metody podawania.
nawozy dolistne

Korzystnie jest stosować takie preparaty zgodnie ze wskazówkami producenta, wówczas można uniknąć niektórych błędów, trzeba pamiętać, że zbyt duża ilość składników odżywczych, nie pomoże roślinie, przeciwnie może jej zaszkodzić.

Dokarmianie roślin w ogrodzie w kilku prostych krokach

 Nawożenie dolistne trzeba realizować w określonym czasie, najlepiej takim, w którym temperatura powietrza dla rośliny jest optymalna, nie może być ona zbyt wysoka, czy zbyt niska. Nawozy dolistne wchłoną się także znacznie szybciej, gdy nie będzie padało, woda może zmyć preparat i nie zdąży się on wchłonąć prawidłowo. Przyjmuje się, że idealna temperatura na takie nawożenie to 15-16 stopni C.

Comments are closed.