Jak się pozbyć ślimaków na działce bądź w ogrodzie?

Ślimaki to stworzenia, które mogą wyrządzić wiele szkód, zwłaszcza jeśli na dobre zadomowią się w przydomowym ogrodzie bądź na działce. Nic więc dziwnego, że większość osób szuka sposobów na pozbycie się niechcianych lokatorów. Jednym z najskuteczniejszych są preparaty na ślimaki. Jak je stosować i kiedy właściwie po nie sięgnąć?

Kiedy ślimak staje się problemem

Jeden ślimak na działce czy w ogródku nie stanowi powodu do niepokoju. Ich większe ilości mogą pojawiać się natomiast po deszczu czy w wilgotny dzień. Niemniej jednak bywa i tak, że stada ślimaków zadomawiają się w ogrodzie, niszcząc tym samym uprawy czy rabaty. W takim przypadku właściciele ogródków mają już poważny problem, gdyż wytępienie tych szkodników nie jest proste. Można sięgnąć po domowe sposoby, jednak te w większości przypadków okazują się nieskuteczne. Lepiej od razu sięgnąć po specjalistyczne preparaty na ślimaki, dzięki którym w krótkim czasie można pozbyć się problemu.

preparaty na ślimaki

Jak działają preparaty na ślimaki?

Preparaty na ślimaki działają w bardzo prosty sposób – po ich zjedzeniu szkodniki umierają na skutek trucizny, jaka zostaje wprowadzona do ich organizmu. Na rynku dostępne są preparaty chemiczne, a także ekologiczne. Pierwsze z nich są skuteczniejsze, drugie natomiast lepiej sprawdzają się w przypadku upraw ekologicznych bądź w ogrodach, które mają być prowadzone w zgodzie z naturą. Sposób użycia preparatów na ślimaki jest następujący:

  • granulat należy rozsypać wzdłuż ogrodzenia,
  • nie należy aplikować zbyt dużych jego ilości,
  • można rozsypać go także wokół rabat,
  • należy unikać aplikowania preparatu w okolicach upraw jadalnych.

Preparaty na ślimaki pomagają pozbyć się szkodników w kilka dni, a więc na efekty trzeba będzie chwilę poczekać. Takie produkty kupisz tutaj.

Comments are closed.