Jak dbać o termosy obiadowe?

Gorąco zachęcamy wszystkich do zabierania ze sobą własnych pojemników na posiłki i napoje, gdziekolwiek się udają. Odpowiednie dbanie o swój lunch box czy kolbę termiczną nie tylko zwiększy jej żywotność, ale także pośrednio zmniejszy szansę na używanie produktów jednorazowych. Nie każdy jednak wie, jak dobrze zadbać o swojego towarzysza posiłków i napojów. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zwiększyć żywotność termosów obiadowych.

Skuteczne sposoby na czyste termosy obiadowe

termosy obiadowe

Pierwszą metodą, którą można zastosować, do czyszczenia termosu jest użycie octu. Termosy obiadowe, które mają stwardniałe jedzenie w środku, powinny być czyszczone za pomocą octu. Użyj około trzech łyżek octu, aby upewnić się, że jedzenie wewnątrz termosu jest całkowicie oczyszczone. Pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz wodą i wysusz na powietrzu. Dla termosu, który wymaga dokładnego czyszczenia, użyj dwóch łyżek stołowych nadtlenku wodoru. Pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz wodą i wysusz na powietrzu. Jeśli termosy obiadowe są wyjątkowo brudne, możesz użyć mydła do mycia naczyń i wody, aby wyczyścić wnętrze termosu. Po napełnieniu termosu wodą należy wrzucić do niego około dwóch łyżek stołowych płynu do mycia naczyń. Ta metoda wyczyści wszelkie osady z twardej wody, ale nie zadziała, jeśli akcesorium jest wypełnione zaschniętymi cząstkami jedzenia. Jeśli twój termos ma w środku zaschnięte cząstki jedzenia, powinieneś użyć wody sodowej, aby go wyczyścić. Ta metoda czyści wszelkie zaschnięte cząstki jedzenia, ponieważ woda sodowa ma wysokie stężenie dwutlenku węgla w gazie. Wystarczy napełnić termos wodą sodową i pozostawić go na noc. Gaz z chemii będzie się rozwijał i oczyści z niego niechciane cząstki.

Jak nie czyścić termosu?

Teraz gdy omówiliśmy kilka wskazówek dotyczących czyszczenia termosu, jest też kilka rzeczy, których kategorycznie należy robić podczas jego czyszczenia. Do czyszczenia termosu nie należy używać chloru ani wybielacza. Te chemikalia mogą być zbyt ostre i mogą uszkodzić wnętrze ze stali nierdzewnej. Do czyszczenia termosu nie należy używać bardzo gorącej lub wrzącej wody. Nie tylko użycie wrzącej wody może potencjalnie uszkodzić farbę lub zewnętrzną część termosu, ale może również spowodować stopienie, a nawet przerwanie uszczelnienia próżniowego, co uniemożliwi prawidłową izolację termosu.

Comments are closed.