Kieliszki do wódki – obowiązkowy element stołowej zastawy

Stylowe kieliszki do wina, koniaku i wódki coraz częściej stanowią jeden z obowiązkowych elementów stołowej zastawy, stając się oryginalną, a co najważniejsze niezwykle praktyczną ozdobą.

Kieliszki do wódki – charakterystyka

Wśród wielu rodzajów kieliszków przeznaczonych do serwowania wódki można wyróżnić między innymi klasyczne, niskie kieliszki o pojemności od 20 do 50 ml – ten typ kieliszka charakteryzuje się zazwyczaj dość cienkim, aczkolwiek niezwykle wytrzymałym szkłem oraz nieco grubszym denkiem, które zapobiega zbyt mocnemu nagrzewaniu się alkoholu.

Oprócz klasycznych kieliszków o delikatnej, prostej linii producenci szkła oferują także szereg różnego rodzaju kieliszków na nóżce – kieliszki tego typu przyciągają uwagę swą niezwykłą smukłością, stanowiąc idealną ozdobę każdego eleganckiego stołu. Warto zaznaczyć, że większe kieliszki do wódki na cienkiej, strzelistej nóżce sprawdzą się idealnie podczas serwowania kolorowych, smakowych shotów, posłużą także doskonale podczas degustacji różnego rodzaju likierów i nalewek.

Kieliszki do wódki z kryształu

Kieliszki do wódki ze sklepu Bokono wykonane z kryształu to jeden z najlepszych sposobów na urozmaicenie stołowej zastawy. Bogato zdobione, oryginalne kryształowe kieliszki do wódki są nie tylko praktyczne, ale także niezwykle eleganckie.

Kryształowe kieliszki do wódki są świetnym sposobem na udany prezent – dobrym pomysłem może okazać się ozdobienie ich grawerem, który doda upominkowi nieco bardziej osobistego charakteru.

Zestaw kolorowych kieliszków do wódki – dla kogo?

Kolorowe kieliszki na wódkę to idealny pomysł dla fanów nowoczesnych i odważnych rozwiązań. Kolorowe szkło będzie świetnie komponować się z bezbarwnym alkoholem, ale nie tylko, stanowiąc doskonałe tło również i dla wielobarwnych shotów.

Kolorowe kieliszki doskonale uzupełnią nowoczesną, odważną aranżację, podkreślając styl oraz osobowość gospodarzy domu.

Comments are closed.